Games-Portal


Bun venit pe Colorful Life, Guest !
Pentru a beneficia de toate serviciile forumului va recomandam sa va Inregistrati si/sau sa va Conectati !
Recomandam browser-ele:

Script calendar Crestin Ortodox FirefoxScript calendar Crestin Ortodox OperaScript calendar Crestin Ortodox ChromeScript calendar Crestin Ortodox Safari
Games-Portal


Bun venit pe Colorful Life, Guest !
Pentru a beneficia de toate serviciile forumului va recomandam sa va Inregistrati si/sau sa va Conectati !
Recomandam browser-ele:

Script calendar Crestin Ortodox FirefoxScript calendar Crestin Ortodox OperaScript calendar Crestin Ortodox ChromeScript calendar Crestin Ortodox Safari
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  


 





Script calendar Crestin Ortodox

Venom

Venom
Rang: Moderator

Warn Warn : Fara warn
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 161
Reputaţie Reputaţie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 2011-05-12
Credite Credite : 48744

Script calendar Crestin Ortodox Empty


Script calendar Crestin Ortodox Empty
PostSubject: Script calendar Crestin Ortodox Script calendar Crestin Ortodox EmptyMon Jul 11, 2011 11:38 am

Salut Guest astazi o sa-ti arat cum sa pui un calendar Crestin Ortodox pe forumul tau.

Avem urmatorul cod:

Code:
<script language=Javascript src="http://credo.ro/calendar-azi.php"></script>

Prima solutie
Intrati in PA=> Afisare=> Pagina de start=> Generalitati=> Mesaj pe pagina de start=> Continutul mesajului si adaugati codul de mai sus iar acesta o sa fie afisat pe pagina de start al forumului.

A doua solutie
Intrati in PA=> General=> Forum=> Configurare=> Descrierea site-ului si adaugati codul de mai sus.

A treia solutie
Intrati in PA=> Module=> Portal & Widget-uri=> Gestiunea widget-urilor forumului si dati pe "Creati un widget personalizat"

Asta a fost tot dar va rog frumos daca folositi acest cod cititi [You must be registered and logged in to see this link.]



Tutorial realizat de Venom
Sursa codului [You must be registered and logged in to see this link.]

Nu copiati acest tutorial pe site-ul/forumul dvs. fara permisiunea mea!












Last edited by Venom on Sun Aug 07, 2011 7:44 am; edited 1 time in total


fraNNNta

fraNNNta
Rang: Membru

Warn Warn : Fara warn
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 25
Reputaţie Reputaţie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 2011-05-20
Credite Credite : 47598

Script calendar Crestin Ortodox Empty


Script calendar Crestin Ortodox Empty
PostSubject: Re: Script calendar Crestin Ortodox Script calendar Crestin Ortodox EmptySun Aug 07, 2011 2:29 am

chiar foate frumos


















Free forum | Computers and Internet | Internet | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com